Розділи

загрузка...
15.2.2.5. Індикатори добробуту населення; Міжнародні розрахунки та валютні операції - Савлук М.І.

15.2.2.5. Індикатори добробуту населення

До індикаторів, що відбивають стан економіки через соціальну ланку, можна віднести Personal Income — особисті доходи та Personal Spending — особисті витрати (рис. 15.9).

Ці індикатори добре корелюють зі станом фінансового ринку певної країни. Але зазначена кореляція, як правило, зберігається для країн, які не переживали загальнонаціональних катаклізмів і перебудов. На рис. 15.5 досить чітко відстежується збігання фаз падіння та зростання для Великобританії. Для Німеччини, що об’єдналася на початку 90-х і здійснила істотні вкладення у розвиток та перебудову своєї східної частини, а також відчула на собі значні коливання німецької марки під час розпаду Радянського Союзу, зазначена кореляція є не настільки явною (рис. 15.10).

Динаміка зміни середнього рівня доходів населення  у порівнянні зі зміною курсу GBP/USD

Рис. 15.9. Динаміка зміни середнього рівня доходів населення у порівнянні зі зміною курсу GBP/USD (інформацію отримано з інформаційної системи TENFORE)

Динаміка зміни середнього рівня доходів  населення та курсу DEM/USD

Рис. 15.10. Динаміка зміни середнього рівня доходів населення та курсу DEM/USD за останнє десятиріччя (інформацію отримано з інформаційної системи TENFORE)