Розділи

загрузка...
6.7. Облік медикаментів, перев’язувальних засобів і виробів медичного призначення; 6.7.1. Класифікація лікувальних засобів; Бухгалтерський облік у бюджетних установах - Джога Р.Т.

6.7. Облік медикаментів, перев’язувальних засобів і виробів медичного призначення

6.7.1. Класифікація лікувальних засобів

Значну питому вагу щодо видатків медичних закладів становить код 1132 «Медикаменти та перев’язувальні засоби». Облік зазначеної категорії запасів регулюється Інструкцією з обліку медикаментів, перев’язувальних засобів і виробів медичного призначення в лікувально-профілактичних установах охорони здоров’я, що утримуються за рахунок коштів Державного бюджету СРСР, затвердженою Наказом Міністер- ства охорони здоров’я СРСР від 2.06.87 № 747.

Відповідно до зазначеного документа у складі лікувальних засобів виокремлюють:

У складі медикаментів виокремлюють ті, що підлягають предметно-кількісному обліку та обліку в сумовому виразі. Відповідно до Переліку лікувальних засобів, що підлягають предметно-кількісному обліку в аптечних і лікувально-профілактичних закладах, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 30.06.94 № 117, до зазначеної категорії медикаментів відносять:

Облік лікарських засобів охоплює за топографією ведення обліку в аптеках установ, облік у відділеннях та облік медикаментів та перев’язувальних засобів у бухгалтерії.

В єдиній системі обліку зазначені складові мають забезпечити:

Лікувальні засоби, як і інші товарно-матеріальні цінності, можуть надходити до установ у вигляді гуманітарної допомоги, безкоштовної передачі, закупівлі, яка має проводиться виключно через систему тендерних торгів.